Ekonomi

Efeler Belediyesi’nin Yüzde 100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası faaliyetlerine devam ediyor

Efeler Belediyesi tarafından hayata geçirilen %100 Kadın Emeği Tarım İşleri Fabrikası faaliyetlerine devam ediyor.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, sadece kadın işçilerin çalıştığı ve belediyeye ait tarım arazilerinde üretilen şehre özgü yerel tarım işlerinin işlendiği %100 Kadın Emeğiyle Çalışan Tarım İşleri Fabrikasını 2022 Mart ayında hizmete açtı.

Otomasyondan paketlemeye, barkodlamadan yönetime kadar üretimin her aşamasında kadınların istihdam edildiği %100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası, Tepecik Mahallesi’nde 1.200 metrekarelik alan üzerine kuruldu. 200’den fazla kadın işçinin istihdam edildiği çok amaçlı gıda üretim fabrikasında; Enginar, kekik, şevketibostan gibi kentin yöresel ürünlerinin yanı sıra deniz iğdesi, deniz börülcesi, erişte gibi pek çok ürün de fabrikanın geniş üretim yelpazesinde yer alıyor. Bununla yetinmeyen Efeler’in fabrikasında; Salça ve turşu başta olmak üzere çeşitli konserveler de üretilmektedir. Efeler’in tarım ürünleri Efeler’li kadınların ellerinde şekilleniyor ve katma değer kazanıyor.

EFE, BAKKAL RAFLARINDA VATANDAŞLARLA BULUŞUYOR

Efeler Belediyesi’ne ait tarım arazilerinde özenle yetiştirilen, hasat edilen ve %100 Kadın Emeği Tarım İşleri Fabrikası’nda hijyenik koşullarda işlendikten sonra tüketime hazır hale getirilen ürünler, Efeler Belediyesi’nin raflarında uygun fiyatlarla halkın beğenisine sunuluyor. Herkes sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşsın diye belediyenin Efe Bakkalları.

YURTDIŞINA DA SATILIYOR

Efeler’in verimli topraklarında yetişen ürünler, Türkiye sınırları dışına taşınarak yerli ve yabancı tüketicilerle buluşmak üzere belediyenin www.efelerpazari.com internet sitesinde online satışa sunuluyor.

emethaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu