Haber

İzmit’in çevre projeleri ses getiriyor

KOCAELİ (İGFA) –Avrupa Dairesel Kentler Bildirgesi’ne imza atan şehirlerin çevreye duyarlı döngüsel ekonomi oluşturmak için ürettikleri proje ve çalışmaların ele alındığı 2022 raporu yayınlanırken, bildirgenin Türkiye’den ilk ve tek imzacısı olan İzmit Belediyesi de hakkını teslim aldı. projeleri ile raporda yer almaktadır.

İzmit Belediyesi’nin 2021 yılından bu yana imzacısı olduğu ve Strateji Geliştirme Başkanlığı Ar-Ge ve Proje Geliştirme Birimi tarafından ilişkileri sürdürülen Avrupa Dairesel Kentler Bildirgesi’ne imza atan kentlerin proje ve çalışmalarına odaklanan 2022 raporu yayımlandı. çevreye duyarlı bir döngüsel ekonomi oluşturmak için yayınlandı. Avrupa Dairesel Kentler Bildirgesi 2022 Raporu’nda 22 farklı ülkeden imza sahibi 40 yerel idarenin çalışmaları raporda yer almayı başarırken, İzmit Belediyesi de imzası ile raporda yer alabilecek idarelerin ortasında yerini aldı. iş.

Raporda İzmit Belediyesi’nin çalışmalarının yer aldığı sayfada, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nün 2020-2024 ortalarında belirlediği geri dönüşüm artırma hedefleri ile İzmit Çocuk Ödüllü Pazar Projesi hakkında detaylı bilgi veriliyor. Müdürlüğün yapmış olduğu Çınar Atık Uygulaması ve kompostlaştırma çalışmaları verilmektedir. detaylı bilgi yer almaktadır. Ayrıca İzmit Belediyesi’ne ayrılan sayfada, yerel tarım alanında üretimi artırmak için yürütülen yerli buğday üretim ve dağıtım çalışmaları ile birlikte belediyenin kendi bölgesinde yürüttüğü sebze ve meyve üretimine de vurgu yapıldı. kendi alanları ve bu çalışmaların Çınar Halk Pazarı ile entegre bir şekilde yürütüldüğü belirtilmiştir.

TÜRKİYE’DEKİ İLK İMZA OLDU

Avrupa Dairesel Kentler Deklarasyonu’nun Türkiye’deki ilk ve tek imzacısı olan İzmit Belediyesi, döngüsel ekonominin uzun vadeli siyasi, sosyal, çevresel ve finansal faydaları konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor ve Türkiye’de destekleyici bir siyasi çerçevenin geliştirilmesine katkıda bulunuyor. Bu hedef doğrultusunda, yetmiş tekliye ulaşan güçlü imza sayısı ile. birleşik bir şehirler kümesinin parçası haline geldi.

haberseferihisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu