Haber

Hayır Kapısı Derneği Hakkari’de Çocuklara Oyuncak Dağıttı

İSTANBUL’dan Hakkari’ye gelen Hayır Kapısı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gönüllüleri, hudut köylerini tek tek ziyaret ederek çocuklara oyuncak, meyve suyu ve çikolata dağıttı.

İstanbul’da farklı mesleklerde çalışan ve Türkiye genelinde ihtiyaç sahiplerine yardım eden gönüllülerin gelmesiyle oluşan Hayır Kapısı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, bu kez Hakkarili çocukları sevindirmek için harekete geçti. Hayırseverlerin desteğiyle İstanbul’dan Hakkari’nin sınır köylerine gelen gönüllüler, aldıkları oyuncakları çocuklara ulaştırmak için köy köy gezdiler. Yüksekova ilçesine bağlı Armutdüzü köyünde gönüllüler çocuklara oyuncak, meyve suyu ve çikolata verdi.

‘GÜZEL BİR HİS, ÇOK MUTLUYUZ’

90 bin çocuğa bot, mont ve oyuncak yardımı yaptıklarını anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Nurten Yetişir Şahbal, çocukların çoğunun hayatında ilk kez oyuncak gördüğünü söyledi. Şahbal, İstanbul’dan başlayarak Türkiye’nin bütün şehirlerini dolaşıyoruz. Artık Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeyiz. Kırsal köylerimizde hiç oyuncağı olmayan, abur cuburları çok görmeyen çocuklarımız var. Çok hoş bir duygu, çok memnunuz. Avrupa Yetim Der’e yardımlarından dolayı teşekkür ederiz. Birçok çocuğumuz oyuncakları ilk kez burada gördü. Memnuniyetlerini hissedebiliyoruz. Bugüne kadar 90 bin çocuğa ulaştık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu