Yaşam

Kanada’da Bir Kasabanın Kenarına Dev Bir Buzdağı İndi (Endişelenme, Her Şey Normal)

Buzullar, yaz aylarında erimeleri ve okyanuslarda büyük kütleler halinde sürüklenmeleri sonucu ana modüllerinden ayrılırlar. Bu doğal bir durum olmakla birlikte, ana modülden kopan buzulların boyutu küresel ısınmayla birlikte artmakta ve her yıl çok daha büyümektedir. buzul kütlesikayıp.

Kanada’nın Newfoundland ve Labrador bölgesi Kentin sahilinde çekilen yeni görüntüler, küresel ısınmayı dibe vurduğumuz bu günlerde sosyal medyanın gündemi oldu. Kanada vatandaşları, ikamet ettikleri kıyıda devasa bir buzul modülü tespit etti.

Kanada’da görüntülenen dev buzul:

Aslında bu görüntünün çekildiği okyanusta sürüklenen buzulları görmek oldukça doğal ve bölge bu özelliği ile pek çok turistik ziyaretçiyi ağırlıyor. Özellikle Nisan – Ağustos aylarında, buzulların gözlemlenmesi için en uygun dönem burası olarak biliniyor.

Bölgede yaşayan bireyler de sosyal medya paylaşımlarının altında bu durumun her yıl görüldüğünü belirtiyor. yeni görselde şaşılacak bir şey değildikkat çekmek.

Videonun çekildiği bölgede gözlemlenen buzulların neredeyse tamamı, Grönland’ı kıran buzullar o kendisi. Diğerleri Kanada’nın daha kuzey bölgelerinden kesilmiş. Bu bölümler okyanusta sürüklenir, daha sıcak enlemlere indikçe erir ve okyanusta birleşir.

Aynı bölgeden geçmiş zamanda çekilmiş görüntüler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu